C:\Users\ayilmaz\Documents\Yeni klasör\tatli melekler.png                              

 

                       

Projenin adı: ‘’TATLI MELEKLER PROJESİ’’

Projenin Amacı:  Sosyol ekonomik durumu uygun olmayan özel gereksinimli bireylerin eğitim ve tedavi süreçlerinde destek sağlamak.    

Projenin Hedefi: Ekonomik durumu uygun olmadığı için yasamın kıyısında kalan özel gereksinimli bireyleri yasamın içine çekmek. Mümkünse sağlanan eğitim ve sağlık desteğiyle , yaşıtlarıyla aynı seviyede değilse en azından bağımsız bireyler olarak yaşamlarını daha kaliteli ve kolay hale getirmeye yardımcı olmak. Bunu başardığımız her bireyin ailesinin yükünü hafifletmek. Bir araya gelen bu duyarlı topluluğun ulaştığı her alanda engellilikle ilgili olumlu farkındalık oluşturmak.

Projenin Gerekçesi: Farklı gelişen bireylerin yaşama adaptasyonu ve öğrenme süreçlerin de farklılık gösterir.  Buda özel eğitimi gerektirir. Ayrıca tıbbi tedavi gerektiren durumlarda olabiliyor. Tüm bu ihtiyaçlar ciddi bir ekonomik yük oluşturuyor. Ekonomik düzeyi uygun olmayan bireyler bu destekleri alamadıkları durumlarda iyileşebilme şansını yitirebiliyorlar. Bu projeyle  ihtiyacı olduğu tespit edilen 30 özel gereksinim li bireyin hayata katılımını ve daha sağlıklı yaşamasına destek vermek amaçlanıyor. Böylece hem özel gereksinimli bireylerin hem de ailelerinin yaşamlarını kaliteli hale getirmek hedefleniyor. Aynı zamanda gündem oluşturarak toplumsal algıda olumlu bir  farkındalık oluşturmak birlikte yaşama noktasında empati kurulmasına katkı sağlamak bir diğer hedefimiz.

Projenin devamında en az 10  anne ve özel gereksinimli bireye istihdam oluşturmak.

Proje sahibi:

Avrasya Özel Çocuklar Derneği

Projenin İşbirlikçileri:

Bizce Yapım

Gastronomi Derneği